Мої уроки


Інтегрований урок  з основ здоров"я та інформатики у 3 класі 

Тема "Правила поведінки в природі. Створення дорожних знаків за допомогою комп"ютерної програми"Раіnt"завантажити

Презентація  завантажити 


Урок №1


Інтегрований урок  з позакласного читання, російської та англійської мови

4-В клас  КЗ  Верховцевського НВК
Вчитель Попова Л.П.


Тема уроку: «Професій в світі є багато»

Мета: Розширити знання дітей про світ професій, розвивати уміння орієнтуватися в ньому. Вчити правильно, точно і красиво висловлювати свої думки, фантазувати, працювати в групах. Розширювати словниковий запас з української, російської та англійської мов. Виховувати повагу до людей праці та бажання вибрати собі професію до душі.

Матеріал до уроку: виставка книг про професії, малюнки дітей на дану тему, слайди.

Хід уроку

1. Емоційна готовність до уроку.
- Привітання.
- Обмін побажаннями у парах «Долонька до долоньки».

2. Цілевизначення й планування.
Любі діти, сьогодні у нас трішки особливий, але вже звичний інтегрований урок. Сьогодні ми об'єднаємо уроки позакласного читання, російської та англійської мови.
Тема нашого сьогоднішнього уроку (слайд 1).

- Як ви гадаєте, над чим ми працюватимемо на уроці? Чому ми будемо говорити про професії? Навіщо це нам?
- Що очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Дослідженнями визначено, що в світі існує понад 6 тисяч різних професій, і ми повинні вміти в ньому орієнтуватись та вибрати ту єдину професію, яка буде вам до душі, в якій ви зможете самореалізуватись.

3. Основна частина уроку.
3.1 Актуалізація опорних знань.
а) Бліц опитування.
- Як ви розумієте значення слова професія ?
- Складіть асоціативну гірлянду.
б) Гра «Квіткове поле». Збери букет професій  (слайд 3)
в) Гра «Назви одним словом» (слайд 4  -10)


4. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в групах.
а) група 1. Презентує  улюблені професії російською мовою. «Мікрофон.»
б)Розгадування кросворда. (слайд 11)
-Людина,яка вирощує хліб; варить їсти; грає ролі; навчає дітей; лікує людей; водить потяги.
- Як ви думаєте, чому ми говоримо про професії, а ключове слово одержали «батьки»?
в)Крісло автора. Група 2. Презентація професій своїх батьків.
г) група 3 Сімейні династії. Дерево сімейних професій.
д) група 4. Професії наших пращурів. (слайд 12)
    е) група 5. Презентація творчою групою кліпу на тему «Професії» з використанням слів, які розпочинаються буквою «П» (слайд 13)

4.1.Закріплення знань про професії англійською мовою.

- Молодці! Ви прекрасно розповідаєте про професії українською та російською мовою. А чи зможете говорити на цю тему по англійськи?
- а) Перегляд відеоролика. Виконання пісні про професії англійською мовою.

1) What professions are there in this song?
2) What professions do you know?
3) What is your mother?
    What is your father?
4) What was your grandmother?
    What was your grandfather?
5) What is your teacher of Music name?
    What is your teacher of Physical Culture name?
6) What is your favourite profession?
7) Why?

4.2 Робота над текстом з позакласного  читання.. (слайд 14)
-Чи можна вважати роботу мами професією?
- Визначити риси характеру, які повинні бути у людини цієї професії.

4.3 Гра   Дари професій»
Назвати професії завдяки яким люди можуть користуватися предметами чи послугами.
-Люди яких професій задіяні у будівництві школи та обслуговуванні учнів?

4.3.Підсумок уроку. Рефлексія.
- Чи виправдалися ваші очікування від сьогоднішнього уроку?
- Що особливо сподобалося?
- З яким настроєм ідете на перерву?

Презентація до інтегрованого уроку"Професій в світі є багато"

До інтегрованого уроку.Пісня.

Матеріал до інтегрованого уроку

Урок №2


Тема уроку: «Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення уміння  виконувати додавання та віднімання в межах 100. Порівняння виразів. Творча робота над задачею


Мета: Навчальна.
повторювати таблицю множення числа 2;
удосконалювати навички  додавання і віднімання в межах 100;
закріплювати уміння складати   задачі за малюнками та розв’язком;
удосконалювати уміння порівнювати вирази.
Розвивальна:
розвивати навички усної лічби;
удосконалювати мисленнєві операції: аналізу,співвідношення;
розвивати уміння аргументувати свою думку;
розвивати інтерес дітей до математики, їх математичні здібності;
розвивати пізнавальну активність, мислення, спостережливість, увагу, пам'ять;
 Виховна:
виховувати дисциплінованість, відповідальність, здатність сопереживати, самоповагу;
активність, зацікавленість та допитливість в процесі навчання; 
зміцнювати інтерес до математики;
створювати психологічний клімат для можливості розкриття потенціалу кожної дитини. 
розвивати уміння давати самооцінку своїй діяльності.
Обладнання: мультимедійне обладнання.
Хід уроку
1.Організаційно-мотиваційний етап.
а) Привітання
(Привіт
аймося з гостями.Сідайте за парти) Починаємо урок математики.
Сьогодні у нас трішки особливий урок. Ми будемо презентувати наші знання з математики. Тож давайте посміхнемося один одному і побажаємо удачі.
б) Мотивація уроку.
Прочитайте тему уроку  (слайд 1) і скажіть,що ви очікуєте від нього. Над чим важливим хочете попрацювати?
2. Актуалізація знань учнів.
Ми декілька уроків працюємо над дією множення і таблицею множення числа 2, тому наша математична розминка буде присвячена іменно цій темі.
 А) - Що називається множенням?
- Як називаються числа при множенні?
- Чому ми вивчаємо таблицю множення?
- Що  цікавого знаєте про множення?
Молодці! А чи знаєте?...
- Скільки ніг у двох жуків?
- Скільки ніг у двох павуків?
- Скільки крил у п'яти курей?
- Скільки вух у семи свиней?
- Скільки очей у шести людей?
- Скільки ріг у трьох гусей?
- Чому у двох жуків 12 ніг, а в двох павуків 16?
Б) Щоб відповісти на слідуючі запитання потрібно правильно розв’язати приклади.
- У скільки років Л. Українка навчилася читати? 2 ∙ 2  (слайд 2)
- У скільки років почала писати  12:2 ?   (слайд 3)
- У скільки років написала перший вірш?   2 ∙ 4  (слайд 4)
 В). Гра «Так – ні» Вчитель називає числа, а діти розв’язуючи приклади дають відповідь так чи ні.
6, 13, 18, 7, 15, 9, 8, 14, 20, 11.
  2 ∙ 3                    4 ∙ 2                 5+ 2 ∙ 3         (слайд  5)
  2 ∙ 9                    7 ∙ 2
Г) ГРА «Знайди зайве число»      
2, 4, 6, 20, 8, 10, 12 , 14,  9, 18,       (слайд 6)
-Чому?
-Якого числа не вистачає?
Д) Порівняння Маша і Ведмідь. Перевірте хто правильно зробив порівняння.  (слайд 7)
9+9+9=9∙3          32+32=32∙2
90>47+47            94-8<87
Хто був уважнішим Маша чи Ведмідь?
А ще хто був уважним?
Е) Складіть задачу і поставте  до неї запитання  щоб вона розв’язувалась так (слайд 8)
9 + 2
9 - (2 + 4)
(9 + 2) - 4
Е) Я найбільший звір на суші.
В мене є великі уші.
І губа довша за хвіст,
Величезний я на зріст.
 (слайд 9)
Тільки слон наш є незвичний, а геометричний.
Які геометричні фігури ви бачите?
- Подивіться на трикутник. Які кути є в трикутнику?
- Як ви визначили,що ці кути є гострими?
- Що знаєте про ці кути?
- Чи є прямі кути на фігурі слона?
- Яких кутів на даному малюнку немає?
- З яких фігур складаються хобот і хвіст?
- Усі многокутники якими є лініями? (ламаними замкненими)
А круги? (кривими  замкненими)
                ФІЗХВИЛИНКА
3. Закріплення вивченого матеріалу
Виберіть буквений вираз, який можете розв'язати і запишіть його в зошит.  (слайд 10)
а + 1, якщо а = 8
38  а + 1
69 -  + 1) + 30
А) Робота по підручнику.
№428 Складіть  і розв'яжіть задачу на множення по даному  малюнку  і запитанню.(Записати розв'язок у зошит)
№430 Розв'яжіть задачі усно
№431 Знайдіть  добутки чисел  2 і 3, 2 і 7, 2 і 9. Ускладніть приклад іншими діями.
Прочитайте приклад по різному.
№432 (усно) Обчисли  і  перевір додавання відніманням.
Задача 433 розв'язати різними способами.
№ 435 Скласти і розв'язати задачі. (усно) Д. з. Записати розв'язок задач в зошит.
№ 434 (усно)
г) Розв’язування задач
Змерзли троє поросят,
Зіщулились і тремтять.
Щоб їх відігріти,
Скільки валянок купити? (12)
- По шосе йшли дві машини,
Шур,шур, шур – під ними шини.
Не спиняючи машин,
Полічи-но, скільки шин? (8)
-В клас зайшла Марина
Олег і 2 Поліни,
Оленка й її брат.
Скільки в клас зайшло дівчат?
- 2 бригади сіяли горох. Одна засіяла 4 грядки, друга ж стільки і півстільки. Яка бригада засіяла гороху більше?
- 2 батька і 2 сина розділили між собою 3 апельсина так, що  кожному дісталося по одному апельсину. Як так може бути?

- 3 голови і 10 ніг. Скільки поросят і скільки каченят?
4. Етап інформації про домашнє завдання.
№ 435, с. 71 + (Скласти задачу про тварин за кількістю голів і ніг і задати  своїм батькам)* індивідуально.
5. Рефлексія.
Чи справдились ваші очікування від уроку?
- Продовжте речення: Мені сьогодні сподобалось…
Мені сьогодні вдалося…
Кому й за що хотіли б сказати спасибі?
Чи задоволений своєю роботою на уроці?
Виберіть слайд, який відповідає вашій самооцінці.(слайд 10)

Презентація до уроку математики  "Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2"


  Урок №3

Тема: Позначення чисел другого десятка цифрами. Вимірювання довжин відрізків. Задачі на знаходження суми  та збільшення числа на декілька одиниць.

Мета: Закріплювати уміння учнів утворювати двоцифрове число із двох доданків, рахувати і порівнювати числа в межах 20, додавати і віднімати одноцифрові числа без переходу через десяток. Складати та розв′язувати задачі н знаходження суми та збільшення числа на декілька одиниць, вимірювати довжину відрізка. Розвивати математичне мислення, обчислювальні навички,   математичну мову учнів. Виховувати інтерес до вивчення математики.
Матеріал до уроку: таблиці, схеми, малюнки.
Хід уроку
1. Створення  психологічного  настрою.
-Доброго ранку. Сьогодні у нас трішки  незвичний день. А ми з вами любимо все незвичне  і особливе. Давайте посміхнемось один одному і побажаємо удачі. Сьогодні переддень канікул, а на канікулах прийнято подорожувати, то і ми з вами відправимось в подорож до країни Математики. Згодні?
2. Мотиваційна готовність до уроку.
-Як ви думаєте,чому нас ця країна може навчити? Що ви очікуєте від цієї подорожі?
-Так, нас чекає робота по підручн ику, математичний диктант, улюблені герої і звичайно…сюрпризи.
3. Актуалізація знань.
А)Так як для нашого міста самий звичний транспорт-потяг, то будемо  подорожувати на ньому.
Зверніть увагу, як і в усіх потягів, у нашого є свій №. Це число 19. Давайте розкажем нашим  гостям все, що знаємо про  це число.
Машиніст повідомив ,  що у нас проблема,потяг не їде, у ньому якась поломка. Подивіться уважно, чи  зможете його відремонтувати.

1919
Молодці, відремонтували. Сіли зручненько, заплющили очі…Потяг №19 Верховцеве- краіна Математика відправляється з 1ї колії.
Б) Усний рахунок.
Щоб ви не сумували в дорозі, машиніст пропонує вам завдання:

                           
В) Станція «Задачна»
Давайте складемо і розв′яжемо декілька задач по малюнках.
Поставте запитання так,щоб задача розв′язувалась відніманням.
Молодці, гарно попрацювали, давайте трішки відпочинемо.
Фізхвилинка.
4. Закріплення вивченого.
А) Робота по підручнику.
-Як утворилось число 11,  13, 20?
-Скільки десятків і одиниць  в числі 12, 18?
-Назвіть непарні числа.
-Найменше двоцифрове число.
-Якого числа не вистачає, а ми його вже вивчили?
-Складіть приклади за зразком:
3+5=8 см
Б) Робота в зошиті.
-Давайте розробимо пальчики перед письмом.
Пальчикова гімнастика.
Пальчик, пальчик, де ти був?
Я з цим братом в ліс ходив,
А з цим братом борщ варив,
А з цим кашку куштував,
В ) Математичний диктант.
-Найменше парне число.
Число,яке на 1 більше від 7.
Сума чисел 3 і 3.
Попередній сусід числа 16.
Перший доданок 1, другий 8. Знайдіть суму.
Число, в якому 1 десяток і 5 одиниць.
Найбільше непарне число яке вивчили.
Від 10 відняти 10.
Число, яке слідує за числом 11.
Число в  якому 2 десятки і 0 одиниць.
Г ) Задача. №85
Д) Робота з геометричним матеріалом.
В наш вагон проситься ще один пассажир до станції «Геометричної» ,алей ого не беруть, бо Котик не знає  з  яких  геометричних фігур він складається.
-Скільки трикутників?
Скільки чотирикутників?
Які ще є фігури?
-Котик дуже . вдячний вам за допомогу. Просив розв′язати  його приклад.
3 - 9 =
Е) Робота з деформованим текстом.
-Як тільки котик вийшов з вагона, зразуж з′явилися ваші улюблені миші.
-Як ці миші надоїли,
Все погризли, все поїли,
Все вже встигли зіпсувати,
Треба нам ремонтувати.
6    2 = 8                          1 + … = 8
10 …0 = 10                          2 + … =  8
5 … 5 = 0                             4 + … = 7
9 … 8 = 1                              5 + … = 9
Фізхвилинка.
Є) Робота в парах. Гра»Вчитель- учень»
Ж) Порівняння виразів.
На зворотному шляху нам треба забрати в Верховцеве 3 автомобілі.Але в який вагон треба вантажити, ніхто не знає. Допоможете?
>                                        <                                                  =
9 – 9 … 2 + 8                  7 – 2 …  9 – 4                                    3 + 7 … 1 + 8
З) Зупинка «Відпочинок» . Гра «Піймай рибину»
Піймати  тільки ту рибину, у прикладі якої відповідь 5.

1+ 7 -3                                    9 + 1 – 5                  8 – 2 + 1

3 – 2 + 4                                              10 – 1 – 4

5. Рефлексія.
-От і підійшла до кінця наша подорж.
-Чи справдились ваші очікування?
-Що найбільше сподобалось?
-Чи було завдання, яке здалося вам важким?
-Яке з цих завдань загадаєте дома своїм батькам?

Комментариев нет:

Отправить комментарий